JAWA+DENT

JAWADENT+SZMIDT

Wolsztyn

68 347 16 76

Poznań

61 8 204 305

To nowa dziedzina stomatologii, która zajmuje się estetyką uśmiechu. Stomatologia estetyczna łączy w sobie metody leczenia innych specjalności by piękne zęby były naszą wizytówką. Piękny, lśniący uśmiech to dobre samopoczucie, pozytywna samoocena i pewność siebie każdego dnia a białe, zdrowe zęby, ustawione prosto  w łukach zębowych to duży atut w dzisiejszym życiu prywatnym i zawodowym. Czy to możliwe? Tak, dzięki zaawansowanym technologiom materiałów stomatologicznych piękny uśmiech jest w zasięgu ręki. Efekt ładnego i zdrowego uśmiechu, często zależy od współpracy pacjenta, zaangażowania higienistki i doświadczenia lekarza-specjalisty stomatologii estetycznej.
Kilka kroków do pięknego uśmiechu w JAWADENT .Pierwsza wizyta to przede wszystkim dokładna diagnostyka i ustalenie kompleksowego planu leczenia zgodnie z oczekiwaniami pacjenta w zakresie estetyki. Aby dokładnie ocenić kondycję zębów wykonujemy panoramiczne, cyfrowe zdjęcie rtg, które po chwili oglądamy z pacjentem w gabinecie na ekranie monitora. W sytuacji gdy zęby są przebarwione     lub zgromadził się na nich kamień nazębny konieczna jest wizyta związana z usunięciem kamienia nazębnego przed podjęciem właściwego leczenia.
Profesjonalny zabieg czyszczenia zębów.Zabieg ten wykonywany jest w naszych gabinetach przez lekarza. Przykładamy o niego dużą wagę dlatego też na ten zabieg składa się:

  • usunięcie kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradzwiękowego (tzw. skaling)
  •  usunięcie osadu i powierzchownych przebarwień
  • polerownie zębów (polishing)
  • instruktaż higieny jamy ustnej – wykonywany przez higienistki.

Profesjonalne czyszczenie zębów, wykonywane regularnie co 6 miesięcy pozwala prawidłowo dbać o kondycję dziąseł, oczyścić miejsca trudno dostępne a także usunąć przebarwienia. Na skutek usunięcia przebarwień zęby po zabiegu higieny stają się radykalnie bielsze. Jeśli nie ma innych przeciwwskazań jest to najlepszy moment aby wykonać zabieg wybielania zębów.
Wybielanie zębów

*Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie to zabieg estetyczny, jego fenomenalny efekt końcowy u nas zapewnia lampa wybielająca . . Wybielanie zębów lampą to zabieg bezpieczny dla szkliwa a dzięki zastosowaniu specjalnego światła, po uprzedniej aplikacji żelu na powierzchni zębów, gabinetowy system wybielający  gwarantuje wybielanie zębów już po upływie dwóch 15-minutowych sesji.

Biorąc pod uwagę różne metody wybielania zębów, system wybielania lampą jest idealnym pomysłem na wybielanie zębów dla osób zabieganych oczekujących natychmiastowego rezultatu.

Gabinetowe wybielanie zębów to bardzo szybki i skuteczny zabieg. Białe zęby w godzinę?
Oczywiście ze tak!
*Domowe wybielanie zębów polega na stosowaniu żelu do wybielania, który nakłada się na zęby przy pomocy specjalnych indywidualnych nakładek. Nakładki te wykonuje się w laboratorium protetycznym po uprzednim pobraniu wycisków zębów pacjenta. Wybielanie trwa od 6 do 12 nocy.

 

Wybielanie zębów martwych. Zęby martwe ulegają przebarwieniom i często stanowią duży problem estetyczny. Dzięki zastosowaniu preparatów wybielających możemy w znaczny sposób zmienić   kolor zęba i uniknąć leczenia protetycznego.  Preparatem, który daje dobre rezultaty jest   Opalescence endo, umieszczamy go wewnątrz zęba i pozostawimy w ten sposób zabezpieczając opatrunkiem. Całą procedurę powtarzamy 2 lub 3 razy.

Korekta kształtu zębów materiałem kompozytowym

Przy użyciu najnowszych technologii nanokompozytów, które w sposób naturalny pozwalają odbudowywać zęby z zachowaniem ich naturalnej budowy  przeprowadzamy korekty kształtu zębów. Zamykanie diastem i stosowanie licówek kompozytowych to zabiegi, które zmieniają nasz uśmiech.
Korekta kształtu zębów uzupełnieniami protetycznymi
Wykonujemy następujące zabiegi:

  • zamykanie diastem licówkami i koronami porcelanowymi
  • pokrywanie przebarwionych zębów licówkami
  • stosowanie koron pełnoceramicznych i uzupełnień typu Inlay i Onlay

Odbudowa utraconych zębów przy pomocy implantów (patrz implantologia)