JAWA+DENT

JAWADENT+SZMIDT

Wolsztyn

68 347 16 76

Poznań

61 8 204 305

GABINETY JAWADENT są przyjazne również młodym Pacjentom. Prowadzimy leczenie stomatologiczne dzieci w różnym wieku(od 4 lat). Leczenie tak młodego Pacjenta to często wyzwanie dla rodziców i lekarza. My wiemy co zrobić, by ograniczyć stres dziecka związany z wizytą stomatologiczną. Szczególną wagę przykładamy do edukacji i wizyt adaptacyjnych, które są niezbędne przed podjęciem właściwego leczenia. Dbamy o to, aby każdy nasz Pacjent został otoczony szczególną troską    już od momentu wejścia do kliniki. Wizyta dziecka u dentysty jest bardzo ważna. Istotne by zapisała się w pamięci jak najlepiej. W JAWADENT mamy na to sposoby. Naszego dzielnego Pacjenta zawsze witamy z uśmiechem, a początek wizyty to zapoznanie się dziecka z gabinetem; leczenie rozpoczynamy po zaprzyjaźnieniu się Pacjenta z naszym gabinetem i zespołem. Odpowiednie, profesjonalne przygotowanie naszych uśmiechniętych asystentek i lekarzy do pracy z dziećmi pozwala zbudować to co najważniejsze, czyli zaufanie.

Dla naszych Pacjentów przygotowaliśmy też naklejki i nagrody – niespodzianki wręczane po zakończeniu wizyty.

Nauka szczotkowania

Szczotkowanie zębów nie należy do ulubionych czynności, często też wykonywane niedokładnie lub w pośpiechu bardzo szybko może doprowadzić do próchnicy. Nauka prawidłowej techniki szczotkowania i instruktaż higieny przeprowadzany przez lekarza to pierwszy krok w profilaktyce próchnicy. Instruktaż przeprowadzamy z użyciem modeli demonstracyjnych.

Leczenie próchnicy u dzieci
Najczęstszym problemem jest oczywiście próchnica zębów. Aby leczenie przebiegało komfortowo stosujemy tzw. „znieczulenie od znieczulenia”. Procedura ta polega na znieczuleniu powierzchownym dziąsła. Dodatkowo zastosowanie techniki komputerowej QuickSleeper 3 pozwala na podanie skutecznego znieczulenia w sposób wręcz niewyczuwalny. Długotrwałe efekty leczenia uzyskujemy dzięki zastosowaniu kompozytowych materiałów najwyższej generacji firmy 3M lub wypełnień kolorowych.

Lakowanie bruzd i szczelin

To zabieg profilaktyczny, który polega na mechanicznym poszerzeniu anatomicznych bruzd na powierzchniach żujących w pełni wykształconych zębów trzonowych. Poszerzenie to wykonuje się z uwagi na kształt bruzd, który nie pozwala na ich skuteczne oczyszczanie. Płytka bakteryjna zalegająca w takim miejscu retencji stanowi duże ryzyko próchnicy. Szczelne wypełnienie  bruzd zabezpiecza zęby przed powstawaniem ubytków.

 

Profilaktyka próchnicy – lakierowanie

Najlepszy sposób walki z próchnicą to jej zapobieganie. Stosowanie profesjonalnych preparatów zawierających fluor skutecznie chroni zęby przed powstawaniem próchnicy. Taki efekt uzyskujemy poprzez aplikację preparatu z fluorem bezpośrednio na powierzchnię zębów. Jony fluoru wbudowują się w szkliwo, dzięki czemu staje się ono odporniejsze na działanie kwasów, a tym samym zabezpiecza zęby przed powstawaniem nowych ubytków. Z uwagi na dużą podatność zębów na próchnicę i nie zawsze dokładne szczotkowanie zębów przez dzieci, zalecamy wykonywanie profesjonalnej fluoryzacji co 6 miesięcy.

Leczenie wad zgryzu

Podjęcie leczenia zbyt późno może doprowadzić do utraty zębów mlecznych, a to z kolei jedna z przyczyn powstawania wad i nieprawidłowości zgryzowych. Aby do tego nie dopuścić należy dbać i leczyć zęby mleczne tak, by zachować je jak najdłużej aż do fizjologicznej wymiany na zęby stałe. Regularne wizyty stomatologiczne to pełna kontrola, również ortodontyczna. Wady zgryzu zdiagnozowane odpowiednio wcześnie zapewniają sukces leczenia ortodontycznego.

Pamiętajmy, że zapewnienie właściwej, profesjonalnej opieki stomatologicznej od najmłodszych lat pozwala w przyszłości uniknąć wielu problemów i kosztownego leczenia.